KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12533179
nr 1253 3179
Alfred Wetterström
(1863-1934), Sverige
Oljemålning, Alfred Wetterström (1863-1934), Stockholm mot Skeppsholmen. 1896. Olja på duk, 37x51 cm
Kondition: krackeleringar
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 6 maj 2019
kl 20:11:33
1.000 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
Alfred Wetterström
Läs mer om Alfred Wetterström